Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Podgórska-Rakiel Ewa
Odpowiedzi udzielono: 12 lutego 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pracodawca objęty działaniem międzyzakładowej organizacji związkowej może obciążać pozostałych pracodawców kosztami z tytułu zwolnienia swojego pracownika (który jednocześnie pełni funkcję w międzyzakładowej organizacji związkowej i organizacji zakładowej u tego pracodawcy) do wykonywania czynności związkowych na rzecz organizacji zakładowej np. udział w komisji socjalnej lub spotkanie z dyrektorem zakładu?

Czy art. 31 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych, w odniesieniu do organizacji międzyzakładowej nie reguluje ww. kwestii, a mianowicie, że zwolnienie od pracy zawodowej z zachowaniem prawa do wynagrodzenia powinno być związane z funkcją pełnioną w międzyzakładowej organizacji związkowej ( a nie zakładowej) i wówczas tylko takie zwolnienie jest uzasadnione i uprawnia do obciążenia kosztami pozostałych pracodawców?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?