Czy pracodawca może wręczyć wypowiedzenie pracownicy objętej ochroną przedemerytalną, jeżeli zaprzestanie wykonywania... - OpenLEX

Czy pracodawca może wręczyć wypowiedzenie pracownicy objętej ochroną przedemerytalną, jeżeli zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej w danym zakresie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Zawadzka-Filipczyk Paulina
Odpowiedzi udzielono: 29 czerwca 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług hotelowych. Jest też właścicielem budynku, w którym znajduje się hotel. Od 1 sierpnia 2016 r. hotel zostaje zamknięty. Budynek będzie przeznaczony na wynajem. Zostaną zwolnione wszystkie recepcjonistki i pokojowe. Pozostanie jedynie 1 pracownik gospodarczy, który będzie dbał o utrzymanie tego obiektu. Wśród recepcjonistek znajduje się osoba, które jest w wieku przedemerytalnym. Nie ma możliwości zapewnienie jej innego stanowiska pracy, bo go nie będzie. Pracodawca faktycznie zaprzestanie wykonywania działalności gospodarczej w zakresie hotelarstwa.

Czy w związku z powyższym pracownicy można wręczyć wypowiedzenia a ochrona z art. 39 k.p. w związku z art. 41 k.p. nie obowiązuje?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX