Czy pracodawca może udzielić pracownikowi 5 dni urlopu zaległego i 5 dni urlopu bieżącego, które zostaną potraktowane jako... - OpenLEX

Czy pracodawca może udzielić pracownikowi 5 dni urlopu zaległego i 5 dni urlopu bieżącego, które zostaną potraktowane jako część wypoczynku, która trwała 14 dni kalendarzowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Skibińska Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 13 lipca 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownikowi pozostało 5 dni urlopu zaległego za rok 2011. Chce wykorzystać go w bieżącym roku łącząc te 5 dni z 5 dniami z urlopu bieżącego i potraktować jako co najmniej 14-dniowy urlop za rok bieżący.

Czy można udzielić jemu tego urlopu i zaliczyć, że wykorzystał co najmniej 14-dniowy urlop za rok bieżący?

Czy będzie to zgodne z prawem i art. 162 k.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?