Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimkiewicz Luiza
Odpowiedzi udzielono: 18 listopada 2010 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy można zatrudnić osobę z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, bez przystosowania przez pracodawcę stanowiska pracy?

Co zrobić z osobą, która posiada ten stopień od 2004 r., a dopiero teraz pracodawca się zorientował, iż w orzeczeniu widnieje zapis, że może ona pracować w zakładzie pracy chronionej? Jak rozumieć zapis art. 4 ust. 5 i 6 u.r.o.n.?

Czy pracodawca ma obowiązek wstępnego zgłaszania do PIP stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej celem uzyskania opinii o przystosowaniu tego stanowiska do jej potrzeb?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?