Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kałuża Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 25 kwietnia 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy w związku z COVID 19 kierownik placówki medycznej może wydłużyć dobowy czas pracy lekarzy do 24 godzin, celem zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń medycznych?

Czy taką możliwość daje art 15x u.s.r.s.k.?

Czy takie wydłużenie czasu pracy jest zgodne z art. 135 i następnymi Kodeksu pracy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?