Czy pożyczka na rzecz szpitala podlega opodatkowaniu PCC? - OpenLEX

Czy pożyczka na rzecz szpitala podlega opodatkowaniu PCC?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 18 stycznia 2011 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Szpital otrzymał pożyczkę na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych od organu założycielskiego.

Czy może skorzystać z wyłączenia z opodatkowania PCC na podstawie "art. 1 pkt 1 f ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych"?

Wcześniej korzystaliśmy ze zwolnienia na podstawie "art. 8 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych."

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?