Czy powstałe przy umowie pożyczki różnice kursowe stanowią koszt podatkowy lub przychód do opodatkowania?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Jastrząb Marta
Odpowiedzi udzielono: 19 stycznia 2005 r.

PYTANIE

Spółka zawarła z kontrahentem zagranicznym umowę pożyczki na kwotę 100.000 euro. Uzyskanie i spłata pożyczki nastąpiła po różnym kursie przeliczeniowym. Czy powstałe różnice kursowe stanowią koszt podatkowy lub przychód do opodatkowania? Proszę o rozważenie problemu nie od strony różnic kursowych powstałych od przychodów lub kosztów lecz od strony art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych. Czy ustawa o pdop wyklucza zarachowanie innych różnic kursowych w koszty lub przychody?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy