Czy powierzchnia terenu stabilizowana geokratą i warstwami kruszywa, pospółki i piasku, przysypana warstwą 7 cm piasku i ziemi roślinnej, służąca jako teren komunikacji, może zostać uznana za powierzchnię biologicznie czynną?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Mazurkiewicz Jakub
Odpowiedzi udzielono: 13 marca 2014 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy powierzchnia terenu stabilizowana geokratą i warstwami kruszywa, pospółki i piasku, przysypana warstwą około 7 cm mieszanki piasku i ziemi roślinnej (warstwa porośnięta docelowo trawą), służąca jako teren komunikacji na działce (dojścia i dojazdy do budynków), może zostać uznana za powierzchnię biologicznie czynną?

Należy również dodać, że działka znajduje się w strefie ochrony uzdrowiskowej. W planie określono jedynie, że przez powierzchnię biologicznie czynną należy rozumieć nawierzchnię ziemna na terenie działki budowlanej pokrytą trawą, krzewami lub drzewami. Ze względu na położenie w strefie ochrony uzdrowiskowej teren biologicznie czynny musi być terenem zielonym, należy więc wykluczyć wody powierzchniowe a także powierzchnie tarasów i stropodachów z nawierzchnią ziemną urządzoną w sposób zapewniający naturalną wegetację.

Jeżeli można uznać to w 100% czy tylko częściowo?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX