Czy powiat może ze środków pochodzących z kar i opłat za korzystanie ze środowiska sfinansować zakup czujników zanieczyszczenia powietrza w celu prezentowania wyników pomiarów mieszkańcom?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 11 września 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy powiat może ze środków pochodzących z kar i opłat za korzystanie ze środowiska sfinansować zakup czujników zanieczyszczenia powietrza w celu prezentowania wyników pomiarów mieszkańcom i przez to edukacji ich o skutkach zanieczyszczenia powietrza?

Czy w takim razie opisany wydatek można zakwalifikować zgodnie z art. 400a ust. 1 pkt 32 lub pkt 21 p.o.ś.?

W przypadku nawiązania współpracy z firmą dostarczającą czujniki zanieczyszczenia powietrza oraz gwarantującą w ramach swojej usługi współpracę przy przeprowadzeniu akcji edukacyjnej (na podstawie wyników dokonanych czujnikami pomiarów). Jak należy zakwalifikować takie finansowanie ochrony środowiska?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy