Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Suchy Jonasz
Odpowiedzi udzielono: 11 lipca 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Właściciel działki chce wyłożyć na jej części kostkę brukową. Z uwagi na usytuowanie znajdujących się na nieruchomości budynków przeprowadzenie robót i związane z tym np. wysypanie piachu będzie na czas prac uniemożliwiało korzystanie z przeprowadzonej przez działkę służebności drogi koniecznej.

Czy w tym przypadku właściciel musi uzyskać zgodę uprawnionego do korzystania ze służebności?

Czy może zwrócić się do organu w trybie art. 47 ustawy z 7.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2019 r. poz. 1186) – dalej pr. bud.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?