Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 5 lutego 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy pośredniczący podmiot węglowy może nabywać węgiel z naliczoną akcyzą? Jeżeli tak to jak później sprzedawać dla osób fizycznych z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych (z akcyzą czy bez akcyzy)? Czy takie nabycia i dostawy powinny być ewidencjonowane w ewidencji, której wymóg na pośredniczące podmioty węglowe nałoży ustawodawca w art. 138i ustawy z dnia 6 grudnia z 2008 roku o podatku akcyzowym?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?