Czy posiadacz odpadów magazynujący wytworzone przez siebie odpady jest obowiązany do ustanowienia zabezpieczenia roszczeń,... - OpenLEX

Czy posiadacz odpadów magazynujący wytworzone przez siebie odpady jest obowiązany do ustanowienia zabezpieczenia roszczeń, jeśli odpady wytworzone są magazynowane w odrębnych miejscach magazynowania?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 3 lipca 2019 r.

PYTANIE

Czy posiadacz odpadów obowiązany do uzyskania pozwolenia na zbieranie lub przetwarzanie odpadów lub pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego zbieranie odpadów lub przetwarzanie odpadów magazynujący wytworzone przez siebie odpady jest obowiązany do ustanowienia zabezpieczenia roszczeń, o którym mowa w art. 48a ust. 1 ustawy z 14.12.2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2019 r. poz. 701) - dalej u.o. na etapie zmiany decyzji, o których mowa z art. 10 i 14 ustawy z 20.07.2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2018 r. poz. 1592) - dalej u.z.u.o., jeśli odpady wytworzone są magazynowane w odrębnych miejscach magazynowania lub w miejscach dedykowanych również do magazynowania odpadów kierowanych do przetwarzania i/lub zbierania?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?