Czy poradnia psychologiczno-pedagogiczna może udzielić telefonicznej odpowiedzi na pytanie szkole, kuratorowi sądowemu, czy też asystentowi rodziny?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Lesińska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 5 października 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

1. W związku z ochroną danych osobowych czy poradnia psychologiczno-pedagogiczna może udzielić odpowiedzi w rozmowie telefonicznej na pytanie szkole, kuratorowi sądowemu, czy też asystentowi rodziny np: czy rodzic dziecka zgłosił się do PPP w celu wyznaczenia terminu badania, czy dziecko było badane w PPP, czy dziecko uczestniczy w terapii na terenie poradni?

Czy Poradnia PP może żądać postanowienia sądowego o umieszczeniu dziecka w domu dziecka w sytuacji kiedy dom dziecka zgłasza swojego podopiecznego na badanie diagnostyczne?

Kto wypełnia wniosek o badanie – rodzic czy opiekun pracujący w domu dziecka, o ile rodzic ma tylko ograniczone prawo do sprawowania opieki a dziecko zostało umieszczone w domu dziecka?

Do kogo poradnia powinna wysłać dokument po badaniach diagnostycznych jeśli rodzic ma ograniczone prawa rodzicielskie a dziecko znajduje się w domu dziecka i poradnia jest w posiadaniu postanowienia sądowego o umieszczeniu dziecka w placówce?

Czy można prosić o wgląd do dowodu osobistego celem ustalenia czy dokument wystawiony przez poradnię odbiera rodzić? Jeśli nie, to jak zweryfikować czy w/w dokument odbiera uprawniona osoba?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX