Czy pomimo braku fizycznego zajęcia działki, tj. ogrody działkowe nigdy jej nie użytkowały, gmina jest zobowiązana przekazać działkę na podstawie art. 76 ust. 1 pkt 4 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ratajszczak Artur
Odpowiedzi udzielono: 4 sierpnia 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pytanie dotyczy art. 76 ust. 1 pkt 4 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych w zakresie pojęcia "nieruchomość zajęta pod rodzinny ogród działkowy" w odniesieniu do decyzji wydanej w roku 1980 r., w której oddano w nieodpłatne użytkowanie na czas nieokreślony działkę na rzecz ogrodów działkowych.

Czy pomimo braku fizycznego zajęcia działki, tj. ogrody działkowe nigdy jej nie użytkowały, gmina jest zobowiązana przekazać ww. działkę na podstawie art. 76 ust. 1 pkt 4 u.r.o.d.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access