Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Mikołajewska-Janiaczyk Małgorzata
Odpowiedzi udzielono: 5 czerwca 2017 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

W budynku mieszkalnym wielorodzinnym właściciel jednego lokalu mieszkalnego dokupił drugi lokal mieszkalny na tej samej kondygnacji. Lokale mają wspólną ścianę. Ściana ta jest ścianą konstrukcyjną (nośną). Właściciel chce połączyć dwa lokale w jeden poprzez wykonanie otworu we wspólnej ścianie nośnej. Połączenie lokali będzie fizyczne. Jednakże lokale połączone przejściem będą samodzielne.

Czy takie roboty wymagają uzyskania pozwolenia na budowę czy też dokonania zgłoszenia robót budowlanych?

Jakie uprawnienia powinien mieć projektant w przypadku konieczności wykonania projektu budowlanego?

Czy wystarczą uprawnienia na podstawie rozporządzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony środowiska z dnia 20 lutego 1975 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (§5 ust. 1, § 6 ust. 1 i 3, § 7, § 13 ust. 1 pkt 2)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację