Czy pojęcie „wysokość zabudowy" użyte w mpzp może być utożsamiane z pojęciem „wysokości budynku" określonym w § 6 r.w.t.?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Sługocka Martyna
Odpowiedzi udzielono: 28 lutego 2018 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

MPZP określa "wysokość zabudowy dla budynku rekreacji indywidualnej - 1 kondygnacja nadziemna plus poddasze użytkowe, przy czym nie więcej niż 7 m do najwyższego punktu połaci dachowej". Przy czym sformułowanie "wysokość zabudowy" nie zostało w żaden sposób zdefiniowane. Rada gminy uchwalając MPZP posiadała stosowne kompetencje do określenia w uchwalanym MPZP oznaczenia "wysokości zabudowy". Pojęcie to nie zostało jednak zdefiniowane w planie.

W związku z tym jak należy interpretować pojęcie wysokości zabudowy?

Czy pojęcie "wysokość zabudowy" użyte w MPZP może być utożsamiane z pojęciem "wysokości budynku" określonym w § 6 r.w.t.?

Jeśli tak, to czy wskazane w treści ww. MPZP "7 m od najwyższego punktu połaci dachowej" można odczytywać, jako maksymalny wymiar budynku mierzony od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do budynku lub jego części, znajdującym się na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku, do górnej powierzchni najwyżej położonego stropu, łącznie z grubością izolacji cieplnej i warstwy ją osłaniającej, bez uwzględniania wyniesionych ponad tę płaszczyznę maszynowni dźwigów i innych pomieszczeń technicznych, bądź do najwyżej położonego punktu stropodachu lub konstrukcji przekrycia budynku znajdującego się bezpośrednio nad pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX