Czy podmiot przeprowadzający eksperyment medyczny jest ubezpieczonym z umowy OC? - OpenLEX

Czy podmiot przeprowadzający eksperyment medyczny jest ubezpieczonym z umowy OC?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Urbaniak Monika
Odpowiedzi udzielono: 14 stycznia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Szpital jest stroną umów trójstronnych na badania kliniczne (sponsor, badacz, szpital).

Kto jest podmiotem przeprowadzającym badanie kliniczne w rozumieniu art. 23c u.z.l. - szpital, sponsor czy badacz?

Czy ubezpieczonym z umowy OC jest w tym wypadku przeprowadzający eksperyment czy pacjent?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX