Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 grudnia 2017 r.
Autor odpowiedzi: Osuch-Chacińska Lucyna
Odpowiedzi udzielono: 26 sierpnia 2016 r.

PYTANIE

Czy na odprowadzanie wód opadowych do ziemi z dachu budynku należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne?

Należy dodać, że przedmiotowe ścieki pochodzić będą z prowadzenia działalności gospodarczej, a odprowadzane będą w granicach posesji podmiotu.

Czy w opisanej sytuacji podmiot powinien powołać się na art. 36 ust. 3 pkt 3 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne - dalej pr. wod.?

Czy organ wydający pozwolenie wodnoprawne powinien rozważyć czy planowane korzystanie z wód będzie kształtowało zasoby wodne?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację