Czy podlega opodatkowaniu u źródła wypłacany zagranicznej firmie bonus za sprzedaż naszych produktów? - OpenLEX

Czy podlega opodatkowaniu u źródła wypłacany zagranicznej firmie bonus za sprzedaż naszych produktów?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 22 marca 2012 r.

PYTANIE

Czy bonus od sprzedaży naszych towarów zafakturowany przez zagranicznego dostawcę podlega opodatkowaniu podatkiem u źródła zgodnie z art.21 ust. 1 pkt 2a u.p.d.o.p.?

Czy usługa marketingowa jest równoznaczna z usługą reklamową w świetle tejże ustawy?

Jak byłoby, gdyby dotyczyło to przychodów ze świadczenia przez rosyjskiego rezydenta usług polegających na wprowadzeniu produktów na rynek rosyjski?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?