Czy podatnik, w związku z otrzymaniem informacji o przychodach osiągniętych w Irlandii, powinien złożyć deklarację korygującą,... - OpenLEX

Czy podatnik, w związku z otrzymaniem informacji o przychodach osiągniętych w Irlandii, powinien złożyć deklarację korygującą, wykazującą zarówno przychody krajowe jak i zagraniczne?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 13 kwietnia 2011 r.

PYTANIE

Podatnik osiągnął w Irlandii dochody w wysokości 2300 Euro. Nie został od nich potrącony podatek, gdyż kwota ta zmieściła się w kwocie wolnej od podatku irlandzkiego. Poza tym w Polsce podatnik ten osiągnął przychody z tytułu umowy zlecenia. Potrącona została zaliczka na podatek dochodowy. Kwota ta (ok. 2000 zł) wg polskiej skali podatkowej jest niższa od kwoty wolnej. Złożona zostało zeznanie roczne wykazujące jedynie przychody osiągnięte w kraju i kwotę nadpłaconego podatku. Teraz podatnik uzyskał informację o przychodach osiągniętych w Irlandii.

Czy w związku z powyższym powinien złożyć deklarację korygującą, wykazującą zarówno przychody krajowe jak i zagraniczne? Jak rozliczyć podatek irlandzki?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?