Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 19 sierpnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Kłos Piotr
Odpowiedzi udzielono: 5 marca 2014 r.

PYTANIE

Czy podatnik VAT rozliczający się w okresach kwartalnych może odliczyć VAT z faktury otrzymanej w sierpniu 2013 r. w dwóch następnych kwartałach (IV kwartał 2013 r. i I kwartał 2014 r.), jeśli nie odliczył VAT w kwartale, w którym otrzymał fakturę?

Pytanie zrodziło się z powodu programu do prowadzenia księgi i rejestrów VAT renomowanej firmy. W programie tym, niezależnie od tego, czy podatnik rozlicza VAT w okresach miesięcznych czy kwartalnych, w okienku wyboru następnych okresów odliczenia do wyboru są zawsze dwa następne miesiące. A w ustawie o VAT jest mowa o dwóch następnych okresach rozliczeniowych (art. 86 ust. 11), a dla podatnika rozliczającego się kwartalnie są to dwa kolejne kwartały.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?