Czy podatnik stosuje właściwą metodę przeliczania na złote kwot wykazanych w fakturze VAT? - OpenLEX

Czy podatnik stosuje właściwą metodę przeliczania na złote kwot wykazanych w fakturze VAT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2012 r.
Autor odpowiedzi: Geliński Piotr
Odpowiedzi udzielono: 30 marca 2012 r.

PYTANIE

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy za transport, w przypadku kiedy towar wraz z fakturą wystawioną 1 lutego otrzymaliśmy w lutym, a fakturę za transport wystawiono 12 lutego (również otrzymaliśmy w lutym)?

Naszym zdaniem zgodnie z art. 31a pkt 2 u.p.t.u. każdą z faktur przelicza się na dzień poprzedzający dzień wystawienia każdej z faktur, a kwoty te stanowią podstawę opodatkowania podatkiem należnym 23%.

Czy nasze stanowisko jest prawidłowe?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?