Czy podatnik posiadający zezwolenie strefowe, jednak nie korzystający z niego z powodu braku dochodu z działalności strefowej... - OpenLEX

Czy podatnik posiadający zezwolenie strefowe, jednak nie korzystający z niego z powodu braku dochodu z działalności strefowej może korzystać ze zwolnienia z art. 11n pkt 1 CIT?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 2 listopada 2021 r.

PYTANIE

Jak zmienił się formularz TPR-C z 2021, składany za 2020 do 31.12.2021 w stosunku do 2020 r.?

Jakie w praktyce wystąpią nowe, dodatkowe pola w nowym formularzu do wypełnienia dla podatnika korzystającego ze zwolnienia na podstawie z art. 11n pkt 1 CIT (odpowiednio art. 23z PIT) dla transakcji krajowych między podmiotami nieponoszącymi strat i nie korzystającymi z innych zwolnień od podatku?

Czy podatnik posiadający zezwolenie strefowe, jednak nie korzystający z niego z powodu braku dochodu z działalności strefowej (występują tylko koszty w procesie inwestycyjnym) może korzystać ze zwolnienia z art. 11n pkt 1 CIT?

W przepisie jest mowa o korzystaniu, a nie posiadaniu

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX