Czy podatnik może zrezygnować ze zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości? - OpenLEX

Czy podatnik może zrezygnować ze zwolnienia od podatku dostawy nieruchomości?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Klimek Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 8 lutego 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Spółka planuje sprzedać nieruchomość (prawo wieczystego użytkowania gruntu i budynek posadowiony na tym gruncie). Nieruchomość tę nabyła w 1988 r. (nie miała prawa do odliczenia VAT, bo nie obowiązywała ustawa o VAT) Od pięciu lat Spółka nie wykorzystuje tej nieruchomości do działalności podstawowej, lecz wynajmuje. Najem jest oczywiście opodatkowany VAT.

Czy w takiej sytuacji strony mogą zrezygnować ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust.10 ustawy o VAT?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?