Czy podatnik może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego dla drobnych przedsiębiorców?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Zaniewicz Edyta
Odpowiedzi udzielono: 4 maja 2012 r.

PYTANIE

Osoba fizyczna, nieprowadząca dotychczas działalności gospodarczej, chce rozpocząć działalność gospodarczą polegającą na organizowaniu i koordynowaniu pośrednictwa sprzedaży energii elektrycznej. Działalność ta została zakwalifikowana do PKD 35.14.Z - działalność pośredników i agentów organizujących sprzedaż energii elektrycznej za pomocą systemów dystrybucji obsługiwanych przez inne podmioty.

Czy prowadząc tego typu działalność mogę wybrać na początek zwolnienie z VAT w oparciu o art. 113 u.p.t.u.?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access