Czy podatnik może korzystać ze zwolnienia podmiotowego w VAT sprzedając usługę wymiany oleju (który jest towarem akcyzowym)... - OpenLEX

Czy podatnik może korzystać ze zwolnienia podmiotowego w VAT sprzedając usługę wymiany oleju (który jest towarem akcyzowym) oraz sprzedając usługi wymiany części w samochodach?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 października 2019 r.
Autor odpowiedzi: Andrzejowicz Marcin
Odpowiedzi udzielono: 9 września 2019 r.

PYTANIE

Warsztat samochodowy (osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą) korzysta ze zwolnienia z podatku VAT z art. 113 ust. 1 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2018 r. poz. 2174) - dalej u.p.t.u. Nie sprzedajemy oddzielnie części, są one wliczane w wartość usługi. Sprzedajemy usługę kompleksową. Jedną z usług, które świadczy jest wymiana oleju silnikowego w samochodach. Kupujemy olej w hurtowni, wymieniamy, klient płaci za usługę "wymiana oleju". Limit obrotu (200 tys. zł rocznie) nie został przekroczony. Wartość oleju i części wchodzi w skład usługi i bez ich wykorzystania nie byłoby możliwe wykonanie usługi. Podatnik nie sprzedaje towarów.

Czy podatnik może korzystać ze zwolnienia z VAT sprzedając usługę wymiany oleju (który jest towarem akcyzowym)?

Czy podatnik może korzystać ze zwolnienia z VAT sprzedając usługę wymiany części w samochodach?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?