Czy podatnik ma obowiązek ująć towary w spisie natury wg wartości rynkowej, jeżeli z upływem czasu utraciły swoją pierwotną wartość i ich wartość rynkowa jest niższa niż cena zakupu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Kamiński Krzysztof
Odpowiedzi udzielono: 20 lutego 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pytanie dotyczy rozumienia § 26 ust. 1. PKPiR Jak należy rozumieć ten paragraf? Czy w przypadku, gdy w spisie z natury znajdują się towary, które w związku z upływem czasu utraciły swoją pierwotną wartość i ich wartość rynkowa jest niższa niż cena zakupu, to podatnik MUSI je ująć w spisie wg wartości niższej (wartości rynkowej), czy MOŻE je ująć według wartości ustalonej na podstawie dowodu zakupu, pomimo tego, że cena rynkowa na dzień sporządzenia spisu jest niższa od ceny zakupu?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access