Czy podatnik, który w wyniku kontroli skarbowej musi zmienić formę rozliczenia podatku dochodowego może rozliczyć się wspólnie z małżonkiem?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 24 stycznia 2013 r.

PYTANIE

W wyniku przeprowadzonej kontroli skarbowej stwierdzono, że podatnik nie miał prawa do rozliczania podatku dochodowego z prowadzonej działalności w trybie art. 30c ustawy u.p.d.o.f. i wezwał podatnika do złożenia korekty zeznania na druku PIT-36.

Czy podatnik, który w wyniku kontroli skarbowej musi zmienić formę rozliczenia podatku dochodowego z PIT-36L na PIT-36, może rozliczyć się wspólnie z małżonkiem?

Czy w tej sytuacji może on złożyć korektę zeznania i rozliczyć się wspólnie z małżonkiem, stosując ponadto ulgę "rodzinną"?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access