Czy podatnik korzystający ze zwolnienia z VAT powinien zapłacić VAT od sprzedaży wykupionego z leasingu samochodu? - OpenLEX

Czy podatnik korzystający ze zwolnienia z VAT powinien zapłacić VAT od sprzedaży wykupionego z leasingu samochodu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 14 lipca 2016 r.
Autor odpowiedzi: Styczyński Rafał
Odpowiedzi udzielono: 22 listopada 2012 r.

PYTANIE

Podatnik, lekarz prowadzący gabinet, korzystający ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18, 18a, 19, 19b u.p.t.u., dokonał sprzedaży samochodu osobowego, który 3 miesiące wcześniej wykupił z leasingu operacyjnego.

Czy moment sprzedaży tego samochodu, tj. przed upływem 6 miesięcy powoduje obowiązek rejestracji w podatku VAT i zapłaty podatku VAT od tej transakcji?

Czy też jest to sprzedaż zwolniona, gdyż przy wykupie nie miał prawa i nie odliczył VAT naliczonego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?