Czy podatnik dokonujący sprzedaży oprogramowania komputerowego na rzecz osób fizycznych jest zobowiązany od momentu dokonania... - OpenLEX

Czy podatnik dokonujący sprzedaży oprogramowania komputerowego na rzecz osób fizycznych jest zobowiązany od momentu dokonania pierwszej sprzedaży do rejestrowania obrotu na kasie fiskalnej?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2014 r.
Autor odpowiedzi: Jabłoński Mariusz
Odpowiedzi udzielono: 23 maja 2014 r.

PYTANIE

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Mam kilka stworzonych (przez siebie lub przez współpracownika) oprogramowań komputerowych przeznaczonych dla biur projektowych i inżynierów. Moimi klientami są firmy i biura projektów. Po otrzymaniu zamówienia wysyłam klientowi instrukcję, płytę CD z oprogramowaniem i klucz elektroniczny. Klientom, którzy zakupili nasz program umożliwiam pomoc techniczną (przez internet i telefonicznie) oraz przez firmową stronę www wszelkie aktualizacje.

Czy gdyby oprogramowanie chciała kupić osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, to automatycznie (bez względu na wysokość limitu) miałbym obowiązek zainstalowania kasy rejestrującej?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?