Czy podatnik deklarując powierzchnię użytkową lokalu powinien się opierać wyłącznie na powierzchni zeznanej w ewidencji podatkowej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 22 września 2021 r.
Autor odpowiedzi: Ćwiek Piotr
Odpowiedzi udzielono: 5 stycznia 2021 r.

PYTANIE

Uchwałą Rady Miasta z listopada 2020 r. uchwalono, że w przypadku nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość, na której zamieszkują mieszkańcy, a w części na której nie zamieszkują mieszkańcy metodą obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest:

·

dla części nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy - iloczyn liczby mieszkańców i stawki opłaty

·

dla części nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy a prowadzona jest działalność - iloczyn powierzchni użytkowej lokalu i stawki opłaty.

Czy podatnik deklarując powierzchnię użytkową lokalu powinien się opierać wyłącznie na powierzchni zeznanej w ewidencji podatkowej?

Czy podatnik może zadeklarować powierzchnię mniejszą niż zeznana w podatku np. ze względu na brak lub znacznie mniejszą liczbę gości w pensjonacie, mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju?

Czy podatnik posiadający nieruchomość "mieszaną", którą gmina obejmuje w systemie gospodarowania odpadami, może nie deklarować opłaty za część zajętą na prowadzenie działalności gospodarczej w przypadku braku gości w pensjonacie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX