Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny do: 31 marca 2013 r.
Autor odpowiedzi: Geliński Piotr
Odpowiedzi udzielono: 24 stycznia 2012 r.

PYTANIE

Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na detalicznym handlu samochodami używanymi. Jednym z klientów jest obywatel Ukrainy, które chce kupić samochód i wywieźć go na Ukrainę. Samochód sprzedawany został kupiony we Włoszech (WNT). Czy będą mógł zastosować stawkę 0% w eksporcie towarów po otrzymaniu potwierdzenia z urzędu celnego dokumentu potwierdzającego wywóz samochodu, czy też będę musiał opodatkować transakcję stawką 23%? Jak rozumieć art. 2 pkt 8 lit. b) u.p.t.u.? Jeżeli kupujący nie dysponuje żadnym dokumentem, który by wskazywał, że nie kupuje go na cele osobiste - to należy zastosować stawkę 23%.

A jeżeli będzie dysponował dokumentem wystawionym przez odpowiedni urząd na Ukrainie, z którego będzie wynikać, że prowadzi działalność polegającą na handlu samochodami - to wtedy będzie można zastosować stawkę VAT 0%?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów prezentację