Czy podatek od nieruchomości dotyczący okresu przed powstaniem spółki będzie stanowił dla spółki kosztu uzyskania przychodu? - OpenLEX

Czy podatek od nieruchomości dotyczący okresu przed powstaniem spółki będzie stanowił dla spółki kosztu uzyskania przychodu?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Liżewski Sławomir
Odpowiedzi udzielono: 6 sierpnia 2012 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Prowadzimy spółką komandytową, do której z dniem jej utworzenia (29 marca 2015 r.) zostało wniesione aportem przedsiębiorstwo jednego ze wspólników. W maju 2015 r. została wydana decyzja w sprawie wymiaru podatku do nieruchomości za okres od stycznia do 29 marca 2015 r., czyli za okres przed powstaniem spółki komandytowej. Adresatem decyzji jest wspólnik wnoszący aport wraz z żoną.

Czy w przedstawionej sytuacji, podatek od nieruchomości może zostać uznany jako koszt uzyskania przychodów w spółce komandytowej, czy powinien zostać rozliczony w kosztach działalności wspólnika wnoszącego aport, a zapłata tego podatku przez spółkę komandytową stanowić będzie rozliczenie zobowiązania, przyjętego w ramach aportu, oraz będzie mieć wpływ na wartość firmy?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?