Czy podatek naliczony związany z funkcjonowaniem kompleksu sportowo-basenowego może w całości podlegać odliczeniu przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Sportu będący jednostką budżetową?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 14 lutego 2006 r.

PYTANIE

Ośrodek Kultury Fizycznej i Sportu będący jednostką budżetową prowadzi usługi w zakresie pływalni krytej (PKWiU 92.61.10.), sauny i siłowni (PKWiU 93.04.10.). Osiągane dochody odprowadzane są do urzędu miasta. Dzierżawi również pomieszczenie do prowadzenia małej gastronomii. Z wymienionych usług część sprzedaży jest fakturowana, a część biletowana (prowadzona jest analityka wyodrębniona). Poniesione koszty otrzymujemy w całości bez wyodrębnienia na poszczególne usługi do rozliczenia podatku naliczonego. W najbliższym czasie oddany zostanie do użytkowania hotel z przeznaczeniem na organizację obozów sportowych.

W jaki sposób dokonać rozliczenia VAT należnego i naliczonego? Czy w deklaracji VAT-7 wykazać całość sprzedaży (fakturowaną i nie fakturowaną)?

Jak się ma do naszej sytuacji objaśnienie przedstawione przy wykazie usług zwolnionych od podatku: "dotyczy wyłącznie usług związanych z rekreacją i sportem, świadczonym przez podmioty, które nie mają jako celu dążenia do osiągania zysków, zaś wszelkie zyski, które mimo wszystko osiągniemy, przeznaczone na utrzymanie lub poprawę świadczonych usług"?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access