Czy po zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i formuły korzystania ze zwolnienia z tytułu posiadania... - OpenLEX

Czy po zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i formuły korzystania ze zwolnienia z tytułu posiadania kompostownika można do właściciela nieruchomości skierować zawiadomienie?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Sputowski Arkadiusz
Odpowiedzi udzielono: 26 listopada 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Rada Gminy planuje zmianę stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokość ulgi w przypadku posiadania kompostownika i kompostowania w nim bioodpadów, które zaczną obowiązywać od stycznia 2022 r. Metodą ustalenia stawki opłaty jest liczba osób zamieszkujących daną nieruchomość. Dotychczas ulga za kompostownik wynosiła 1 zł miesięcznie od obowiązującej opłaty. Od stycznia chcemy ją zwiększyć do 1 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość.

Czy w związku ze zmianą naliczania ulgi (nie od całej opłaty, a od każdej osoby zamieszkującej) właściciele nieruchomości będą zobowiązani do ponownego złożenia deklaracji chcąc skorzystać z ulgi, czy wystarczy, że otrzymają zawiadomienie o zmianie stawki, wraz z wyliczeniem nowej miesięcznej opłaty?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX