Czy po zmianie wymiaru etatu pracownika w trakcie trwania okresu rozliczeniowego pracodawca jest zobowiązany na nowo określić... - OpenLEX

Czy po zmianie wymiaru etatu pracownika w trakcie trwania okresu rozliczeniowego pracodawca jest zobowiązany na nowo określić obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Suchanowska Joanna
Odpowiedzi udzielono: 15 sierpnia 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Pracownik pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy w równoważnym systemie czasu pracy w czteromiesięcznym okresie rozliczeniowym (V-VIII) z wynagrodzeniem miesięcznym w wysokości 2500 zł. Zgodnie z harmonogramem za maj i czerwiec miał przepracować łącznie 300 godzin i tyle przepracował. Złożył wniosek o zmniejszenie wymiaru czasu pracy na 3/4 etatu od 1 lipca, pracodawca wyraził zgodę na zmniejszenie wymiaru.

Ile godzin powinien przepracować do końca okresu rozliczeniowego - czy całą liczbę godzin pozostająca do końca okresu rozliczeniowego należy przeliczyć na 3/4 etatu czyli (672-300)*0,75=279, czy też nominał za lipiec i sierpień, czyli 352*0,75=264 + 20 godzin "brakujące" do nominału za maj i czerwiec czyli łącznie 284 godz.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX