Czy po zmianach w Polskim Ładzie składkę zdrowotną nadal będziemy liczyć do limitu wyznaczonego przez wysokość zaliczki na PIT... - OpenLEX

Czy po zmianach w Polskim Ładzie składkę zdrowotną nadal będziemy liczyć do limitu wyznaczonego przez wysokość zaliczki na PIT ustalonej według grudnia 2021 r.?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 8 czerwca 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy zmienia się także zasada obniżania składki zdrowotnej, o której mówi art. 83 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1285 ze zm.)?

Czy wówczas jednak obliczanie zaliczki na podatek na zasadach 2021 r. w celu uzyskania kwoty granicznej dla obniżenia składki zdrowotnej pozostaje?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX