Czy po ewentualnej rezygnacji z prowadzenia działalności gastronomicznej, nie będzie przeszkód w korzystaniu z dotychczasowego... - OpenLEX

Czy po ewentualnej rezygnacji z prowadzenia działalności gastronomicznej, nie będzie przeszkód w korzystaniu z dotychczasowego zwolnienia z ewidencjonowaniu obrotów z kantoru?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2016 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Radosław
Odpowiedzi udzielono: 24 sierpnia 2016 r.

PYTANIE

Osoba fizyczna prowadząca kantor wymiany walut obecnie korzysta ze zwolnienia z obowiązku stosowania kas rejestrujących na podstawie załącznika do r.k.r. obecnie zamierza dodatkowo uruchomić działalność gastronomiczną, która na mocy § 4 pkt 2 lit. i) r.k.r. musi być ewidencjonowania na kasach.

Czy w związku z uruchomieniem działalności gastronomicznej, obrót z kantoru będzie mógł nadal być zwolniony z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej?

Czy po ewentualnej rezygnacji z prowadzenia działalności gastronomicznej, nie będzie przeszkód w korzystaniu z dotychczasowego zwolnienia z ewidencjonowaniu obrotów z kantoru?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?