Czy pieniądze z delegacji stanowią dochód uzyskany w świetle przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych i 500+? - OpenLEX

Czy pieniądze z delegacji stanowią dochód uzyskany w świetle przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych i 500+?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Gawarkiewicz Żanetta
Odpowiedzi udzielono: 1 maja 2019 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Członek rodziny od stycznia 2019 r. do nadal pracuje jako kierowca międzynarodowy. W miesiącu lutym 2019 r. uzyskał dochód netto w wysokości 1084,85 zł (pracodawca wystawił zaświadczenie zgodnie art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Z oświadczenia strony wynika, że otrzymał on również delegację (na utrzymanie podczas zagranicznych wyjazdów służbowych) w wysokości 722,00 euro.

Czy pieniądze z delegacji stanowią dochód uzyskany w świetle przepisów ustawy o świadczeniach rodzinnych i 500+?

Czy za dwa lata, gdy rokiem bazowym do przeliczeń będzie rok 2019 dochody z delegacji również traktować będzie należało jako dochód rodziny (nieopodatkowany, którego nie widać w Urzędzie Skarbowym) mimo, że w katalogu dochodów nieopodatkowanych nie widnieje?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?