Czy pielęgniarka/położna pracująca w ramach indywidualnej praktyki zawodowej może stosować na zlecenie lekarza produkty... - OpenLEX

Czy pielęgniarka/położna pracująca w ramach indywidualnej praktyki zawodowej może stosować na zlecenie lekarza produkty lecznicze w szczególności wlewy kroplowe, zaszeregowane do kategorii Lz?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 25 maja 2022 r.
Autor odpowiedzi: Choromańska Iwona
Odpowiedzi udzielono: 13 października 2014 r.

PYTANIE

Czy pielęgniarka/położna pracująca w ramach indywidualnej praktyki zawodowej może stosować na zlecenie lekarza produkty lecznicze w szczególności wlewy kroplowe, zaszeregowane do kategorii Lz, o której mowa w przepisie art. 23 ust. 1 pkt 5 ustawy - Prawo farmaceutyczne?

Powyższe dotyczy podawania produktów leczniczych przez pielęgniarki/położne rodzinne i opieki długoterminowej pacjentom w miejscu ich zamieszkania.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX