Czy paragon wydrukowany za pomocą innego mechanizmu niż drukarka fiskalna będzie mógł zostać uznany za paragon fiskalny z kasy rejestrującej?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Nieaktualne, stan prawny na: 31 grudnia 2021 r.
Autor odpowiedzi: Kowalski Artur
Odpowiedzi udzielono: 8 lipca 2019 r.

PYTANIE

Czy paragon fiskalny wydrukowany za pomocą innego mechanizmu niż drukarka fiskalna spełni wymogi art. 128 ust. 2 ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2018 r. poz. 2174) do uznania go za paragon fiskalny z kasy rejestrującej, przymocowany do dokumentu TAX FREE, na podstawie którego możliwy jest zwrot podatku VAT dla podróżnego?

Paragon wydrukowany za pomocą innego mechanizmu niż drukarka fiskalna będzie wygenerowany przez mechanizm kasy fiskalnej, a jedynie wydrukowany poprzez inną drukarkę na kartce A4 dokumentu TAX FREE lub na oddzielnej kartce papieru. Zatem jedyną różnicą jest, że formą wydruku paragonu nie będzie rolka kasy fiskalnej, a kartka papieru A4. Paragon taki będzie zawierał takie same dane jak paragon wydrukowany poprzez drukarkę fiskalną na rolce. Kasa rejestrująca umożliwia zapisanie paragonu fiskalnego w formacie PDF, który następnie można wydrukować przy pomocy innych urządzeń.

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX