Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 26 lutego 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy otrzymane uposażenie (rekompensata za utracone wynagrodzenie) z tytułu odbycia jednodniowych ćwiczeń wojskowych przez żołnierza rezerwy powinno być ujęte w zeznaniu rocznym?

Podatnik nie otrzymał żadnego PiT-11/8B od jednostki wojskowej.

Czy otrzymane uposażenie należy potraktować jako kwotę brutto?

Może uposażenie to korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowego od osób fizycznych na mocy art. 21 ust. 1 pkt 15?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?