Czy ośrodek pomocy społecznej powinien spełnić obowiązek informacyjny wobec wolontariuszy i seniorów w związku z realizacją... - OpenLEX

Czy ośrodek pomocy społecznej powinien spełnić obowiązek informacyjny wobec wolontariuszy i seniorów w związku z realizacją Programu Wspieraj Seniora?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bochenek Michał
Odpowiedzi udzielono: 4 listopada 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Czy OPS w związku z realizacją Programu Wspieraj Seniora powinien zrealizować obowiązek informacyjny z art. 14 RODO wobec seniorów i wolontariuszy? Zgodnie z tym programem OPS otrzymuje z MRiPS dane klientów - seniorów i wolontariuszy, z którymi OPS się kontaktuje w celu udzielenia pomocy. Klauzule informacyjne dla seniora i wolontariusza realizuje MRiPS (poprzez infolinie i formularz kontaktowy).

Czy OPS taki obowiązek informacyjny powinien spełnić w związku z art. 14 RODO, czy można uznać, iż zachodzi tu wyłączenie z art. 14 ust. 5 lit. c RODO (podstawą prawną Programu jest art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy o pomocy społecznej)?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?