Czy osoby mieszkające w bloku, w którym głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe spełniają warunki do dodatku węglowego? - OpenLEX

Czy osoby mieszkające w bloku, w którym głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe spełniają warunki do dodatku węglowego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Bochenek Michał
Odpowiedzi udzielono: 19 października 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoby mieszkające w bloku złożyły wniosek na dodatek węglowy.

Jest kilka bloków, po upadłej spółdzielni mieszkaniowej zawiązały się na każdy blok wspólnoty mieszkaniowe. Jest 8 bloków i 3 piece CO obsługiwane przez palacza. Zarządza wspólnotami Towarzystwo Budownictwa Społecznego, mieszkańcy opłacają czynsze do zarządcy. Zarządca złożył oświadczenie, że głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe.

Czy żądać uzupełnienia oświadczenia, że jest składane w trybie art. 45a ust. 5 prawo energetyczne?

Czy osoby mieszkające w bloku, w którym głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe spełniają warunki do dodatku węglowego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX