Czy osoby fizyczne posiadające w domu pomieszczenia przeznaczone na cele religijne mogą skorzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Ziółkowski Paweł
Odpowiedzi udzielono: 12 września 2016 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Podatnik wykazała części w budynku mieszkalnym (cały parter 120 m2) jako zwolnione z podatku od nieruchomości na podstawie art. 13 ust. 6 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania. Podatnikiem jest osoba fizyczna - małżeństwo. W ich domu na parterze są pomieszczenia przeznaczone na cele religijne Zrzeszenia Wolnych Badaczy Pisma Świętego.

Czy podatnik może korzystać z takiego zwolnienia?

Jeśli tak, to jakie dokumenty powinien dostarczyć w celu udowodnienia stanu faktycznego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

Zaloguj się do LEX | Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy