Czy osobie, która ma zasądzone alimenty od jednego z rodziców, a drugi z rodziców nie żyje przysługuje zasiłek rodzinny? - OpenLEX

Czy osobie, która ma zasądzone alimenty od jednego z rodziców, a drugi z rodziców nie żyje przysługuje zasiłek rodzinny?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 30 grudnia 2018 r.
Autor odpowiedzi: Mazurkiewicz Bartlomiej
Odpowiedzi udzielono: 17 stycznia 2011 r.

PYTANIE

Czy osoba, która ma zasądzone alimenty od jednego z rodziców, a drugi z rodziców nie żyje jest osobą uczącą się w rozumieniu art. 3 pkt 13 u.ś.r.?

Czy przysługuje jej prawo do zasiłku rodzinnego i dodatków do zasiłku?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?