Czy osoba fizyczna prowadząca kancelarię i prowadząca drugą działalność, rozliczająca się łącznie w ramach PKPiR na zasadach ogólnych, może rozliczać się liniową stawką podatku dochodowego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne
Autor odpowiedzi: Wojdalska Anna
Odpowiedzi udzielono: 13 grudnia 2005 r.

PYTANIE

Czy osoba fizyczna (radca prawny) prowadząca kancelarię i prowadząca drugą działalność, polegającą na produkcji części do maszyn rolniczych rozliczająca się łącznie w ramach jednej PKPiR na zasadach ogólnych może rozliczać się liniową stawką podatku dochodowego, biorąc pod uwagę wyłączenia z art. 29 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? Na jakich warunkach można powrócić do podatku dochodowego rozliczanego na zasadach ogólnych według skali podatkowej?

ODPOWIEDŹ

Full content available after logging in to LEX

Log in to LEX | Don't use LEX programs yet? Order test access