Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarcza może skorzystać ze zwolnienia z VAT przy sprzedaży budynku mieszkalnego? - OpenLEX

Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarcza może skorzystać ze zwolnienia z VAT przy sprzedaży budynku mieszkalnego?

Pytania i odpowiedzi
Status: Nieaktualne, stan prawny na: 31 sierpnia 2019 r.
Autor odpowiedzi: Krywan Tomasz
Odpowiedzi udzielono: 16 sierpnia 2016 r.

PYTANIE

Czy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarcza może skorzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 przy sprzedaży budynku mieszkalnego?

Budynek stanowi środek trwały w firmie, został nabyty 5 lat temu. Po zakupie budynek był przeznaczony do wynajmu krótkoterminowego. Przedsiębiorca odliczył VAT z faktury dokumentującej zakup. Poprzedni właściciel wybudował budynek i także wykorzystywał go do działalności polegającej na świadczeniu usług wynajmu krótkoterminowego.

Czy w przypadku prawa do zwolnienia przedsiębiorca będzie zobowiązany do korekty podatku naliczonego odliczonego przy zakupie?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?