Czy osoba fizyczna niebędąca rolnikiem musi zgłosić chęć usunięcia drzew ze swojej działki? - OpenLEX

Czy osoba fizyczna niebędąca rolnikiem musi zgłosić chęć usunięcia drzew ze swojej działki?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Grecki Wojciech
Odpowiedzi udzielono: 10 marca 2020 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoba fizyczna posiada działkę o pow. 0,40 ha, na której rosną drzewa. Nie jest rolnikiem. Osoba ta chce usunąć te drzewa i uprawiać tą działkę, np. ogród.

Czy wymagane jest zgłoszenie chęci usunięcia drzew z działki?

Czy w podanej sytuacji ma zastosowanie art. 83f ust. 1 pkt 3b ustawy z 16.04.2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2020 r. poz. 55) – dalej u.o.p.?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX

| Nie korzystasz jeszcze z programów LEX?