Czy osoba fizyczna, która otrzymała w darowiźnie przedsiębiorstwo jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych? - OpenLEX

Czy osoba fizyczna, która otrzymała w darowiźnie przedsiębiorstwo jest zobowiązana do prowadzenia ksiąg rachunkowych?

Pytania i odpowiedzi
Status: Aktualne
Autor odpowiedzi: Topulniak Michał
Odpowiedzi udzielono: 3 października 2022 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Osoba fizyczna prowadząca JDG postanowiła w darowiźnie przekazać synowi w 2022 r. swoje zorganizowane przedsiębiorstwo do jego nowo powstałej firmy, również JDG. Ojciec prowadził księgi rachunkowe.

Czy syn w 2022 r. jest zobowiązany do prowadzenia pełnej rachunkowości zgodnie z art. 551 kodeksu cywilnego?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX